IV Międzynarodowe Spotkanie Biznesu przy Kulturze Francuskiej 2017

Czwarta już edycja Festiwalu Kultury Francuskiej odbyła się w dniu 16 listopada 2017 roku w Hotelu Tychy Prime. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez dyrektora Hotelu Tychy Prime Patryka Szczygła i Wicemarszałka Województwa Śląskiego Michała Gramatykę. Zaraz po tym nastąpiło uroczyste otwarcie fundacji Oui Silésie! Wstęgę przecięła prezes nowo powstałej fundacji Anne-Sophie Basta-Szczygieł i Konsul Honorowa Francji w Katowicach Anna Krasuska-Terrillon. W otwarciu uczestniczyli przyjaciele fundacji: Nadia Paterek i Jérémie Sallustio.

Program spotkania obejmował pokaz sommelierski z degustacją Beaujolais Nouveau 2017 oraz pokaz mody ślubnej i wieczorowej. Nie zabrakło również aukcji charytatywnej na rzecz Domu Aniołów Stróżów. Na zwieńczenie wieczoru nasi goście mieli okazję podziwiać spektakularny występ artystyczny teatru muzycznego Castello. Podczas spotkania można było spróbować świetnych lodów (również o smaku Beaujolais Nouveau), sushi, a także dań kuchni francuskiej. Międzynarodowe Spotkanie Biznesu było wspaniałą okazją do zobaczenia wystawy obrazów studia Art Nest oraz zapoznania się z ofertami naszych wystawców.

Organizowane przez Nol Tychy i Fundację Europa House IV Międzynarodowe Spotkanie Biznesu, jest jednym z największych tego typu wydarzeń w regionie. Ma ono w swoim zamierzeniu promować województwo, jako miejsce przyjazne do współpracy na płaszczyźnie biznesowej, kulturalnej i sportowej.

 

Galeria zdjęć