Pierwszy Tydzień Kultury Włoskiej przeszedł do historii.

Wydarzenie było kontynuacją kulturalnej części projektu Si Silesia Festival 2014 i zostało współfinansowane przez Urząd Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Projekt był realizowany w dniach 24-29 sierpnia 2015 roku na terenie Hotelu Tychy Prime.

Na TKW składały się trzy części. Pierwszą był bezpłatny kurs języka włoskiego, w którym udział wzięło razem 26 kursantów. Forma lekcji pozwoliła nie tylko nabyć podstawy umiejętności językowych, ale przede wszystkim zrobić to w bardzo interesujący sposób.

27 i 28 sierpnia podczas Wystawy Sztuki Śródziemnomorskiej zaprezentowane zostały prace dziewiętnastu artystów  z Krakowa, Częstochowy i Tychów. Dzięki współpracy z galerią Strefart, drugiego dnia wystawy odbył się wernisaż, który uświetnił koncert dosadnego i czułego ethno jazzu śródziemnomorski w wykonaniu kwartetu Basra.

W końcu w sobotę w pasażu Hotelu Tychy odbył się finał Tygodnia Kultury Włoskiej, czyli Festa Italiana. Głównym elementem programu były koncerty muzyki włoskiej w wykonaniu Il Trio i Alberto Amati.

Tydzień Kultury Włoskiej jest współfinansowany przez Urząd Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Wstęp na wydarzenie był całkowicie bezpłatny.

Za organizację pragniemy gorąco podziękować uczestnikom, artystom oraz partnerom: Miastu Tychy, Miejskiemu Centrum Kultury w Tychach, Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., galerii Strefart, Hotelowi Tychy, a także stowarzyszeniom NOL Tychy, Dante Alighieri i Camera Italo Polacca.