Il Trio - trojga niezwykłych muzyków podczas finału Tygodnia Kultury Włoskiej

25.08.2015

Wirginia pochodzi z Sabaudii i jest dynamiczną włosko-polską mieszanką o słowiańskiej urodzie i śródziemnomorskim temperamencie. Nazywają ją czarnym głosem w białej skórze. Jako nastolatka studiowała prywatnie śpiew operowy. W międzyczasie śpiewała w chórze Instituto Magistrale A. Manzoni i w Anuntiatae Cantores pod dyrekcja maestro Francesco Belli.

Ukończyła Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Bolońskim i przez kilka lat muzyka musiała ustąpić miejsca intensywnej pracy w różnych placówkach międzynarodowych. Dwa lata temu przeniosła się jednak do Krakowa, gdzie powróciła intensywnie do śpiewu. Uczęszcza do prywatnej szkoły śpiewu Farafka pod opieką artystyczną Rafała Kepińskiego i Sebastiana Krawczuka.

Roberto pochodzi natomiast z Jesi. Uczył się gry na gitarze akustycznej i folk w Scuola musicale G.B.Pergolesi di Jesi, a następnie na gitarze elektrycznej. Przez wiele lat grał w grupie rockowej i występował w licznych projektach kabaretowych i teatralnych. Umie doskonale wiązać muzykę z kabaretem imitującym przy tym doskonale włoskich piosenkarzy.

Wirginia i Roberto zazwyczaj występuje jako duet, jednak na Tygodniu Kultury Włoskiej premierowo wystąpią jako trio - wzbogacone o głos i gitarę Giovanniego, powszechnie znanego jako Janez. Pochodzący z Rawenny gitarzysta od dwóch i pół roku mieszka w Polsce. Od 19 lat gra na gitarze, piosenki pisze od 15, zarówno w języku włoskim jak i po polsku. Jego repertuar jest mieszanką piosenki autorskiej i pop-rocka. Głównie autobiograficzne, ale wyjęte prosto z życia, tak aby każdy mógł się w nich odnaleźć.

Muzyka Il Trio to klasyczne połączenie gitar oraz kobiecego i męskiego wokalu w bardzo współczesnej odsłonie. Jak mówi Wirginia, ?repertuar to współczesna muzyka włoska, są w niej niektóre klasyki lat 60 i 80, jak na przykład "Maledetta Primavera" i "Nessuno mi puo giudicare". Śpiewam Battisti, De Andre', Loredana Berte', Alex Britti i Patti Pravo. Piosenka, która ostatnio cieszy się ogromnym sukcesem jest "Caruso" Lucio Dalla. Każdy znajdzie unas coś dla siebie.?

Il Trio wystąpi podczas Festa Italiana ? finału Tygodnia Kultury Włoskiej, który odbędzie się 29 sierpnia na terenie pasażu Hotelu Tychy Prime. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, natomiast koncert Il Trio planowany jest na 19:00. 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.