Podczas finału Tygodnia Kultury Włoskiej wystąpi dobrze znany naszym sympatykom wokalista

20.08.2015

Swoje zamiłowanie do śpiewu odkrył uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew. W latach 90-tych jego możliwości wokalne zauważył Maestro Franco Segurini ? nauczyciel muzyki, kompozytor, dyrygent i Dyrektor Orkiestry ?La corale di San Severo? w Ravennie i wspomagał go w rozwoju. Potem Alberto brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki, współpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording Studio, występował we włoskiej telewizji, użyczał głosu w spotach radiowych i telewizyjnych, wystąpił jako statysta we włoskich produkcjach filmowych.

Alberto Amati przyjechał do Polski w maju 2011 i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić. Muzyka jaką proponuje to przeboje włoskie i światowe od lat 50 do współczesnych, jest to repertuar odpowiedni zarówno do słuchania, jak i do tańczenia. W jego repertuarze można znaleźć takie nuty jak "Azzurro", "Quando Quando Quando", "Felicit?", "Volare", "Marina", "L?Italiano", "Ci Sara?", "Tornero"?, "Susanna" czy "Mamma Maria". Podczas występów Alberto czasem wykonuje też piosenki w stylu jazz-swing, mniej popularne w Polsce, które jednak zostają odbierane zaskakująco pozytywnie. Alberto Amati wciąż także poszerza swój repertuar i rozwija możliwości wokalne. Doskonale się czuje zarówno na dużej scenie, jak i w kameralnym gronie słuchaczy. Ma świetny kontakt z publicznością.

Artysta wystąpi na Festa Italiana - finale Tygodnia Kultury Włoskiej organizowanego przez naszą fundację, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia, na pasażu Hotelu Tychy Prime. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.