Zapraszamy na dwujęzyczny koncert utalentowanej wokalistki w ramach Si Silesia III

04.07.2016

Dorota Zygadło urodziła się w 1993 roku. Jest absolwentką Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Marka Bałaty. Aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest również studentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologia francuska.

W 2011 otrzymała wyróżnienie podczas Old Jazz Meeting ?Złota Tarka? w Iławie. Jest laureatką Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2012 i 2014), Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze (2016). W 2016 zakwalifikowała się do Superfinału Riga Jazz Stage na Łotwie. Jest również laureatką wielu konkursów związanych z piosenką aktorską i literacką m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku czy Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego ?Pamiętajmy o Osieckiej? w Warszawie. Występowała również z własnymi recitalami m.in. podczas Amber Jazz Festival w Braniewie 2016 czy Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory ?Stacja Kutno? w Kutnie 2015.

Koncert Doroty Zygadło w ramach Si Silesia III odbędzie się finałowego dnia, 7 lipca w restauracji La Cantina. W programie występu wokalistka zapowiada klasykę francuskiej i włoskiej piosenki w klimatach swingu, bossa novy i nastrojowych ballad. Akompaniował jej będzie gitarzysta jazzowy, Igor Smaruj.

Serdecznie polecamy.