Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy

29.09.2020

Już niedługo ruszamy z nowym projektem pn. "Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy", którego głównym celem jest poszerzenie  wiedzy i umiejętności w zakresie ekonomii i kształtowania jednej z kompetencji kluczowych - przedsiębiorczości u dzieci w wieku 7-11 lat. Od najmłodszych lat powinno rozwijać się umiejętności związane z przedsiębiorczością, które w połączeniu z wiedzą ekonomiczną zwiększają w przyszłości szansę na sukces. W ramach projektu uczestnicy nauczą się czym jest pieniądz i jak funkcjonuje, poprzez praktyczne działanie zwiększą umiejętności związane z tworzeniem, zarządzaniem i działaniem własnej firmy oraz nabędą wiedzę na temat świadomego korzystania z gospodarki wolnorynkowej.


Podczas zajęć będziemy korzystać z różnych metod dydaktycznych takich jak:

  • wykład
  • dyskusja
  • doświadczenie/eksperyment
  • obserwacja

W ramach projektu dzieci będą mieć styczność z dystrybucją lemoniady, która  pozwoli zobrazować uczestnikom własny biznes.

Lemoniada ta będzie produkowana przez wybranego przedsiębiorcę, który posiada uprawnienia sanepidowskie, następnie wlewana do butelek i wekowana. Zapewni to bezpieczeństwo i ułatwi transport i sprzedaż produktu.

Następnie nasi mali przedsiębiorcy będą mogli skonfrontować swoją wiedzę z realnym klientem sprzedając lemoniadę.